Targi Fruit Logistica 2018

2018-02-26

Ponad 3 000 wystawców z ponad 80 krajów, ponad 77 000 osób odwiedzających ze 130 krajów – to podsumowanie Międzynarodowych Targów Owocowo-Warzywnych Fruit Logistica 2018. W dniach 7-9.02.2018 r. uczestniczyliśmy w targach Fruit Logistica. Jest to doskonałe miejsce do prezentacji swojej oferty, nawiązania relacji biznesowych oraz zapoznania się z najnowszymi trendami rynkowymi. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenia naszego stoiska i serdecznie zapraszamy za rok!
    
        Targi Fruit Logistica 2018     
    
        Targi Fruit Logistica 2018     

Doceń polskie

2017-07-28

W dniu 26 lipca 2017 roku odbyła się kolejna edycja certyfikacji w ramach ogólnopolskiego programu promocyjnego Doceń polskie. Jury doceniło najwyższą jakość zgłoszonych przez Primavegę produktów – brokułu i sałaty rzymskiej mini – zostały one nagrodzone certyfikatami Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” i tytułami TOP PRODUKT. Specjaliści z branży spożywczej ocenili ponad 150 produktów. Godłami honorowane są tylko produkty posiadające tzw. polski akcent, cechujące się odpowiednim smakiem i wyglądem.

O randze certyfikatu „Doceń polskie” świadczy nie tylko fakt, iż jest on przyznawany wyłącznie sprawdzonym przez ekspertów produktom. Patronat honorowy nad wszystkimi audytami żywności programu „Doceń polskie” sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dla konsumentów poszukujących dobrej, polskiej żywności jest to klarowna wskazówka - mówi Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

Celem, realizowanego od 2011 roku przedsięwzięcia jest propagowanie wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku oraz ich wytwórców. Ich oceną zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Klubu Szefów Kuchni. Przewodniczącym jury był gastronom Mirek Drewniak. To właśnie członkowie Loży Ekspertów podejmują decyzję o przyznaniu certyfikatu jakości „Doceń polskie”.

    
        „Doceń     

Programy społeczno-edukacyjne

2017-03-30

Wraz z początkiem 2017 roku Primavega zaangażowała się w projekty społeczno-edukacyjne, których inicjatorem jest Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W ramach podjętej współpracy realizowane będą: Projekt Smaki Wisły, Cztery Pory Roku – prospołeczny i edukacyjny projekt skierowany do blogerów i mediów kulinarnych oraz szefów kuchni, zasięgiem obejmujący całą Polskę. Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy o kuchni staropolskiej, odtwarzanie jej smaków i kultury.
Program łączy historyczne receptury ze współczesnymi trendami kulinarnymi. Cały projekt obejmuje osiem spotkań, podczas których zaplanowane są wykłady merytoryczne – prowadzone przez pracowników Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego oraz zaproszonych gości – min. innymi specjalistów z Primavegi. Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego, w ramach tego projektu, udostępni część swojego ogrodu – powstanie w nim ogród blogerski, w którym uczestnicy będą sadzić różnorodne, czasami zapomniane odmiany roślin. Zebrane plony zostaną użyte podczas warsztatów kulinarnych.
Primavega w projekcie Smaki Wisły pełni rolę partnera projektu i udziela wsparcia merytorycznego w dziedzinie agrarnej. W ramach współpracy z Pałacem Wilanów, Primavega jest również wyłącznym partnerem historycznej rekonstrukcji kulinarnej w zakresie dostarczania warzyw świeżych na warsztaty kulinarne organizowane przez Muzeum Pałacu Wilanów a odbywające się w Villi Intrata Wilanów oraz pełni rolę eksperta i doradza w zakresie uprawy warzyw.

Targi Fruit Logistica 2017

2017-03-20

W tym roku, po raz kolejny Primavega uczestniczyła w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Owocowo – Warzywnych Fruit Logistica 2017 r. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę wystawców: 3 100 z 86 krajów przy 70 000 osobach zwiedzających ze 130 krajów. Targi są okazją do spotkania specjalistów zajmujących się produkcją, dystrybucją produktów z sektora owocowo-warzywnego. Podczas trzech dni trwania targów (8-10.02.2017 r.) mieliśmy okazję zaprezentować swoją ofertę produktową, nawiązać relacje biznesowe i zapoznać się z trendami rynkowymi.
Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy w 2018 roku.

Gazele biznesu

2015-03-31

Miło nam poinformować, że nasza firma znalazła się w gronie Gazel Biznesu - najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw - według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie "Pulsu Biznesu".

Primavega - uroczyste przecięcie wstęgi

2014-09-05

Piękny słoneczny dzień, piątkowe południe i nowoczesny budynek położony we Wróblewie, w sąsiedztwie pól uprawnych. W takich okolicznościach, liczne grono znamienitych gości, wzięło udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego obiektu naszej Grupy. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele administracji państwowej, instytucji finansowych, sieci handlowych, partnerzy handlowi, projektanci i wykonawcy obiektu, media, a także zagraniczni partnerzy biznesowi. Goście w pierwszej kolejności zwiedzili budynek przystosowany do przechowywania, przygotowania, pakowania i dystrybucji warzyw. Z dużym zainteresowaniem przyglądano się wysoce wydajnej linii, która została zaprojektowana specjalnie do wymogów odbywającej się w zakładzie produkcji. Zwiedzający mieli możliwość przekonać się, że obiekt spełnia najwyższe światowe standardy, jest wysoce wyspecjalizowany i dostosowany do certyfikowanej produkcji żywności.

W kolejnej części spotkania nastąpiła prezentacja projektu Primavega. Słuchaczom została przybliżyła idea powstania Grupy, jej cele i plany na przyszłość. - Dzięki pomocy finansowej w ramach wspólnej organizacji rynku owoców i warzyw Unii Europejskiej udało się nam w pełni rozwinąć działalność, między innymi poprzez zakup wyspecjalizowanych maszyn do uprawy i zbioru warzyw, a także zrealizować projekt budowy zakładu produkcyjnego, który mam przyjemność dziś Państwu prezentować - mówił Artur Rytel, w imieniu Zarządu Grupy.

Końcowym akcentem były podziękowania od samej firmy. Za dobrą współpracę dziękowano kierownictwu i pracownikom Ministerstwa Rolnictwa, Urzędu Marszałkowskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, przedstawicielom samorządów lokalnych i Banku Millenium, a także zespołowi pracowników, współpracowników, firmom wykonawczym i projektowym. Bez nich realizacja tak śmiałego projektu nie byłaby możliwa - podkreślano w przemówieniu. Dużą atrakcją części prezentacyjnej był kilkuminutowy film ukazujący codzienną pracę Grupy - poczynając od sadzenia warzyw, na ich dystrybucji kończąc.

Szczególnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi. Prowadzący konferansjerkę, Janusz Józefowicz, zaprosił na scenę: Zastępcę Prezesa ARiMR - Jarosława Wojtowicza, Starostę Powiatu Nowodworskiego - Jana Mączewskiego, Wójta Gminy Naruszewo - Beatę Pierścińską, Członka Zarządu Banku Millenium - Andrzeja Glińskiego oraz Prezesa Grupy Producentów Warzyw Primavega - Edwarda Rytel. Następnie odczytano listy gratulacyjne od: wicepremiera Janusza Piechocińskiego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego, oraz od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Po oficjalnej części spotkania Janusz Józefowicz zaprosił na wspaniały tort i lampkę szampana, po czym na gości czekała już część rozrywkowa - koncert artystów warszawskiego teatru Studio Buffo.

W dobrych nastrojach, po dużej dawce dobrej muzyki i tańca, znalazł się jeszcze czas na rozmowy kuluarowe, przy suto zastawionych stołach. Goście delektowali się również potrawami, które były komponowane na bazie produktów firmy.