Programy społeczno-edukacyjne

2017-03-30

Wraz z początkiem 2017 roku Primavega zaangażowała się w projekty społeczno-edukacyjne, których inicjatorem jest Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W ramach podjętej współpracy realizowane będą: Projekt Smaki Wisły, Cztery Pory Roku – prospołeczny i edukacyjny projekt skierowany do blogerów i mediów kulinarnych oraz szefów kuchni, zasięgiem obejmujący całą Polskę. Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy o kuchni staropolskiej, odtwarzanie jej smaków i kultury.
Program łączy historyczne receptury ze współczesnymi trendami kulinarnymi. Cały projekt obejmuje osiem spotkań, podczas których zaplanowane są wykłady merytoryczne – prowadzone przez pracowników Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego oraz zaproszonych gości – min. innymi specjalistów z Primavegi. Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego, w ramach tego projektu, udostępni część swojego ogrodu – powstanie w nim ogród blogerski, w którym uczestnicy będą sadzić różnorodne, czasami zapomniane odmiany roślin. Zebrane plony zostaną użyte podczas warsztatów kulinarnych.
Primavega w projekcie Smaki Wisły pełni rolę partnera projektu i udziela wsparcia merytorycznego w dziedzinie agrarnej. W ramach współpracy z Pałacem Wilanów, Primavega jest również wyłącznym partnerem historycznej rekonstrukcji kulinarnej w zakresie dostarczania warzyw świeżych na warsztaty kulinarne organizowane przez Muzeum Pałacu Wilanów a odbywające się w Villi Intrata Wilanów oraz pełni rolę eksperta i doradza w zakresie uprawy warzyw.

Targi Fruit Logistica 2017

2017-03-20

W tym roku, po raz kolejny Primavega uczestniczyła w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Owocowo – Warzywnych Fruit Logistica 2017 r. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę wystawców: 3 100 z 86 krajów przy 70 000 osobach zwiedzających ze 130 krajów. Targi są okazją do spotkania specjalistów zajmujących się produkcją, dystrybucją produktów z sektora owocowo-warzywnego. Podczas trzech dni trwania targów (8-10.02.2017 r.) mieliśmy okazję zaprezentować swoją ofertę produktową, nawiązać relacje biznesowe i zapoznać się z trendami rynkowymi.
Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy w 2018 roku.

Gazele biznesu

2015-03-31

Miło nam poinformować, że nasza firma znalazła się w gronie Gazel Biznesu - najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw - według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie "Pulsu Biznesu".

Primavega - uroczyste przecięcie wstęgi

2014-09-05

Piękny słoneczny dzień, piątkowe południe i nowoczesny budynek położony we Wróblewie, w sąsiedztwie pól uprawnych. W takich okolicznościach, liczne grono znamienitych gości, wzięło udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego obiektu naszej Grupy. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele administracji państwowej, instytucji finansowych, sieci handlowych, partnerzy handlowi, projektanci i wykonawcy obiektu, media, a także zagraniczni partnerzy biznesowi. Goście w pierwszej kolejności zwiedzili budynek przystosowany do przechowywania, przygotowania, pakowania i dystrybucji warzyw. Z dużym zainteresowaniem przyglądano się wysoce wydajnej linii, która została zaprojektowana specjalnie do wymogów odbywającej się w zakładzie produkcji. Zwiedzający mieli możliwość przekonać się, że obiekt spełnia najwyższe światowe standardy, jest wysoce wyspecjalizowany i dostosowany do certyfikowanej produkcji żywności.

W kolejnej części spotkania nastąpiła prezentacja projektu Primavega. Słuchaczom została przybliżyła idea powstania Grupy, jej cele i plany na przyszłość. - Dzięki pomocy finansowej w ramach wspólnej organizacji rynku owoców i warzyw Unii Europejskiej udało się nam w pełni rozwinąć działalność, między innymi poprzez zakup wyspecjalizowanych maszyn do uprawy i zbioru warzyw, a także zrealizować projekt budowy zakładu produkcyjnego, który mam przyjemność dziś Państwu prezentować - mówił Artur Rytel, w imieniu Zarządu Grupy.

Końcowym akcentem były podziękowania od samej firmy. Za dobrą współpracę dziękowano kierownictwu i pracownikom Ministerstwa Rolnictwa, Urzędu Marszałkowskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, przedstawicielom samorządów lokalnych i Banku Millenium, a także zespołowi pracowników, współpracowników, firmom wykonawczym i projektowym. Bez nich realizacja tak śmiałego projektu nie byłaby możliwa - podkreślano w przemówieniu. Dużą atrakcją części prezentacyjnej był kilkuminutowy film ukazujący codzienną pracę Grupy - poczynając od sadzenia warzyw, na ich dystrybucji kończąc.

Szczególnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi. Prowadzący konferansjerkę, Janusz Józefowicz, zaprosił na scenę: Zastępcę Prezesa ARiMR - Jarosława Wojtowicza, Starostę Powiatu Nowodworskiego - Jana Mączewskiego, Wójta Gminy Naruszewo - Beatę Pierścińską, Członka Zarządu Banku Millenium - Andrzeja Glińskiego oraz Prezesa Grupy Producentów Warzyw Primavega - Edwarda Rytel. Następnie odczytano listy gratulacyjne od: wicepremiera Janusza Piechocińskiego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego, oraz od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Po oficjalnej części spotkania Janusz Józefowicz zaprosił na wspaniały tort i lampkę szampana, po czym na gości czekała już część rozrywkowa - koncert artystów warszawskiego teatru Studio Buffo.

W dobrych nastrojach, po dużej dawce dobrej muzyki i tańca, znalazł się jeszcze czas na rozmowy kuluarowe, przy suto zastawionych stołach. Goście delektowali się również potrawami, które były komponowane na bazie produktów firmy.